Deník štěňátek

 
Největší dík patří skvělé chovatelce a psí porodní bábě Radce Stegurové!!! Díky Ráďo!
 
19.7.2015
Ráno je u nás pochmurná nálada. Věděla jsem, že tento den musí nastat, ale byl pořád tak nějak daleko... a najednou je tady :-(
Domov opouští naše nemilejší a nejmenší štěňátko Amanda. Když se narodila, měla 260 g a teď je z ní kus psa:-) Je zvědavá a provokuje:-)
Věřím, že se stane neméně cenným členem rodiny z Dolních Kounic. Amandička už se jistě těší na to, až se bude prohánět vinicemi:-)
 
                                                                   Amanda
 
 
  
18.7.2015
Štěňátek ubývá a budeme mít zase o jedno méně. Dnešním dnem odjíždí Alma (Alba), čeká na ní domeček se zahrádkou, za kterou teče Labe. Její nová rodina bydlí v Pirně, kousek od německých Drážďan. 
 
                                                                    Alma
 
 
 
12.7.2015
Další štěňátko, kterému začíná dnes nový život je Aimi. Rodina ze Znojma na ní čekala už od ledna a určitě jí budou mít moc rádi:-) 
 
                                                                      Aimi
 
11.7.2015
Tak dnes, když píši tento "deník", mám u sebe už jen 4 štěňátka. Včera odešel do nového domova jediný pejsek Jamie (Andrew Jamie). Přijela si pro něj panička z Plzně, kde na něj čeká kamarád Ricchi, což je Jack Russell Terrier.
Dopoledne dorazili páníčci pro Anie. Ta frčela na jih ČR, do Straňan. Šeptala jsem jí do ouška, že v jížních Čechách je spouuuusta rybníků:-)
No a odpoledne přifrčeli noví rodiče Natálky (Angie). Ta bude bydlet v domečku se zahrádkou v nedalekých Nebušicích. Na zahradě jí přivítala retrívří kamarádka Mia, která jí naučí všechny lumpárny (a nebo naopak?:-)).
 
                                                                   Jamie
 
 
                                                                       Anie
 
 
                                                                   Natálka
 
 
 
8.7.2015
Štěňátka nás začínají opouštět a začíná jim nový život. Srdíčko mě bolí, ale už potřebují pevnou ruku.
Dnes dopoledne si přijela velice příjemná rodina z Kladna pro Abbey. Už mají doma jednu fenku Flat Coated Retrievera Adélku, takže Abbynka nebude sama:-)
 
 
                                                                       Abbey
 
 

 

2.7.2015
Dnes jsem si uvědomila, že už se blíží den D :-( Když mě štěňátka probudila v 5.06, tak jsem si říkala: "Už aby šla:-)". Ale bude mi smutno. Jediné, co mě těší je, že vím, že jsem jim vybrala ty nejlepší páníčky na světě!
Dnes ráno mi poštou přišly průkazy původu, takže už je vše připravené k odchodu do nových domovů...
 
A co že se děje na zahradě? No skoro všechny kytky máme obehnané drátěnkou, protože ti ďáblíci přijdou fakt na všechno...:-)
Zelená slečna - Alba - se stala chronickou útěkářkou. Ohrádku přelézá bez jakýchkoliv problémů, tak už jsem rezignovala a přestala jí vracet zpět... takže s námi běhá na zahrádce....:-)
 
A večer přijel na návštěvu tatík Dutchík... štěňátka měla pěkný respekt z takového obříka:-)
Ale nejstatečnější byla slečna Růžová... ta si s taťkou chtěla hrát:-)
 
 
 
 
29.6.2015
Všechna štěňátka jsou po dnešní kontrole veterinářkou naprosto zdravá, dostala mikročip a 1. vakcínu:-) Do tlamičky pěkně piškot a o píchnutí ani nevěděla:-)
 
 
25.6.2015
Dnešním dnem přestala štěňátka papat granulky pro miminka a přešla na štěněčí. No jo, rostou jako z vody. Zítra oslaví 6 týdnů. V pondělí přijede paní doktorka a bude je očkovat a čipovat. Zatím bylo celkem ošklivo, tak jsme to museli zvládnout doma, ale dneska jsme byli zase celý den na zahradě, tak máme nějaké nové fotečky.
Jinak zítra dostanou 3. odčervení:-)
 
 
 
21.6.2015
Štěňátka jsou střídavě venku a doma. V prádelním koši, ve kterém je nosíme ven se už pěkně pronesou:-) Aby ne, když včera při vážení nám váha u jedné slečny ukázala přes 4 kg:-) Stále papají miminkovské granulky a včera mrňouskové zkusili poprvé uvařené kuřátko... no takhle "umytou" misku jsem ještě neviděla:-) 
Také nám už zase začínají v noci vylézat z bedýnky, tak budeme muset přistavět další patro:-)
 
 
14.6.2015
Dneska mrňouskové dováděli celý den venku:-)
 
 
13.6.2015
Tak štěňátkům jsou už 4 týdny. Vesele si spolu hrají v bedýnce nebo na zahrádce. Všem už rostou pěkné zuby a už papají granulky a moc jim chutnají. V pátek byla podruhé odčervena. Při prvním odčervení měla štěňátka pastu, ale teď už dostala tabletku, tak to byl trošku boj, ale zvládli jsme to:-)
 
 
8.6.2015
Štěňátka ochutnala piškoty namočené v mlíčku, mňam:-) Všichni krásně rostou, váhu už mají kolem 2 kg:-) Do bedýnky už dostali nějaké hračky, tak si začínají pěkně hrát a trhat:-)
 
 
7.6.2015
Dneska byla štěňátka zase celý den venku. Občas jsme je "vypustili" z bedýnky a rozeběhla se po zahradě. Některým šlo brždění lépe, jiní váleli sudy:-)
Kašičku papají už inteligentně jako pejsci a ne jako prasátka:-)
Jinak už pejsci dostali krásné barevné obojky, protože šňůrky už je škrtily. Některá štěňátka z toho nadšená nebyla a pořád se drbala:-) Ale co, jsou to psi, tak ať si na obojek zvykají :-P
 
 
6.6.2015
Štěňátka ráno a večer znovu dostala kašičku. Začínají jí jíst a né se v ní válet a pěkně u toho mlaskají:-) Dneska už byla štěňátka celý den v bedýnce venku na zahrádce a moc se jim tam líbilo:-)
 
5.6.2015
Tak dneska jsou štěňátkům 3 týdny. Na oslavu dostali poprvé mléčnou kašičku. Chutnala jim tak, že jí měli úplně všude. No to uvidíte na fotkách:-) Bála jsem se, že je budu muset naučit "jíst z mističky", ale přišli na to sami:-)
Šelbynka občas ještě kojí, ale málo. Těm nenažrancům to totiž nestačí:-)
 
 
3.6.2015
Štěňátkům je 19 dní a začala jsem ke kojení dávat mlíčko z flaštičky. Je to trochu boj. Někdo se po dudlíčku sápe a nejradši by celý obsah vypil sám, jiná štěňátka mají dudlík spíš pro zábavu:-)
Štěňátka vesele pobíhají po bedýnce, červená a stříbrná už pěkně vrčí a štěkají:-)
Na oslavu 3 týdnů připravím štěňátkům první příkrm - kašičku. Uvidíme, jak jim půjde papat z mističky, ale je mi jasné, že to budou mít všude. I já a bedýnka:-)
 
 
1.6.2015
Všechna štěňátka už koukají a chodí:-) Začínají se pěkně projevovat.. vrčí... štěkají...:-)
A také začala dostávat mlíčko z lahvičky, abych Šelbynce trošku pomohla nakrmit ty hladové krky:-)
 
 
29.5.2015
Štěňátkům už jsou dva týdny. Všichni, až na jednu slečnu (ale ta to dohání), už mají otevřená očička a dívají se na svět, vypadají moc roztomile:-)
Štěňátkům jsem znovu musela ostříhat drápky a také byla dnes poprvé odčervena. Mňam pasta... moc jim chutnala:-)
Všichni už chodí po bedýnce, ale ještě stále hodně vrávorají a padají :-) 
 
 
25.5.2015
Dnes je štěňátkům 10 dní. U některých pozoruju, že pomalu začínají otevírat oči a některá začínají místo pištění vrčet:-)
 
 
22.5.2015
Tak dnes je štěňátkům týden. Většina z nich dosáhla dvojnásobku porodní váhy a některým chybí pár gramů. Začínají mít delší drápky, tak jim je budu muset ostříhat, aby mamince neporanili bříško. 
Už začínají spinkat i mimo skupinu a Šelbynka už si jde taky občas lehnout mimo bedýnku.
 
Štěňátka už mají jména:
Andrew Jamie
Abbey
Aimi
Alba
Amanda
Ambra
Angie
Anie
 
 
 
19.5.2015
Štěnda rostou před očima, mají od porodu kolem 150 g nahoře :-) Jsou to pěkní jedlíci. Všem už upadly pupíčky, takže už mají krásná bříška.
 
 
 
17.5.2015
Dneska už jsme se Šelbynkou vyrazili na procházku delší než 10 minut:-) Dokonce honila zajíce, ale pak rychle domu a spočítat, jestli tam ty prcky má všechny:-) Některým mrňouskům už dneska upadly pupeční pahýlky:-)
 
 
 
16.5.2015
Šelbynka už je celkem odpočatá, noc byla klidná. Všechna štěňátka se mají čile k světu a přibrala už kolem 60-80 g.
 
 
15.5.2015 
V 7.15 Šelbynce odtekla plodová voda a kontrakce začaly nabírat na síle. Byla zalezlá v pelíšku s plyšákama.
10.30 - na svět přichází první štěňátko - je to holčička, váží 380g a dostává fialovou stužku. Pak nás Šelbynka pěkně napínala a další štěňátko nám ukázala až v 11.50 - holčička - 385g - žlutá.  Ve 12.30 se narodila další holčička s váhou 320g a dostává barvu červenou. Zase chvíle napětí a ve 14.10 přichází na svět malinkatá holčička s váhou 260g, je to princeznička a má růžovou stužku. Hned za ní, ve 14.17 se na svět klube další štěňátko- pozor - kluk s váhou 335g a barvička je modrá:-) V 15.10 vykoukla další holčička - oranžová - 394g, v 15.25 šestá holčička - stříbrná - 303g a v 16.10 porod skončil poslední, sedmou, holčičkou - zelená - 400g.
 
 
 
14.5.2015
V 10 hodin dopoledne jsem Šelbynce naměřila 36,4 :-) Šelbynka od 2:30 pochodovala po bytě... byly jsme v noci i na procházce:-) Ráno nežrala...těstoviny s masíčkem si nedala... ale je fakt že piškot si vzala:-)